+48 22 584 85 00 office@arc.com.pl

Raport o Ukraińcach

Raport o Ukraińcach

Grupa Ukrainek i Ukraińców, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku szacowna jest w chwili obecnej na ok. 3,3 mln osób. Liczba ta może się jeszcze zmieniać w zależności od rozwoju sytuacji w Ukrainie. Część z tych osób prawdopodobnie będzie chciała powrócić do swojej ojczyzny po ustaniu działań wojennych. Należy jednak mieć na uwadze, że plany te ze względu na skalę zniszczeń w różnych częściach kraju będą częściowo odraczane lub nawet porzucane. Z uwagi na ten fakt duża część tej grupy może zatem zdecydować się na dłuższy lub nawet stały pobyt w Polsce nawet w perspektywie zakończenia wojny. W naszym raporcie znajdują się między innymi informacje o najbliższych planach co do pobytu w Polsce i UE oraz powrotu naszych gości do własnych domów.

ZAKRES TEMATYCZNY

  • Profil demograficzny uchodźców
  • Kwestie językowe
  • Sytuacja materialna
  • Sytuacja mieszkaniowa
  • Plany
  • Zakupy
  • Finanse

TERMIN PUBLIKACJI RAPORTU

Raport jest dostępny od maja 2022 roku.

Metodologia i próba

Badanie przeprowadzono metodą samowypełnialnych ankiet PAPI przy wsparciu metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview), na łącznej próbie N=1620 osób, które ukończyły 18 lat. Termin realizacji badania 12-27.04.2022.

W badaniu wzięły udział osoby, które przyjechały do Polski z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku. Badanie przeprowadzono z osobami, które starały się o uzyskanie polskiego numeru PESEL lub już go uzyskały w momencie przeprowadzania badania.

Badanie przeprowadzono w 11 miastach Polski, w których odnotowano największy napływ ludności ukraińskiej po 24 lutego 2022 roku.

Jesteś zainteresowany(a)? Skontaktuj się z nami! Chętnie opowiemy o szczegółach badania.

KONTAKT

Sylwia Miszczyk

ARC Rynek i Opinia w liczbach

Blisko 30 lat
doświadczenia

350 000 osób
objętych rocznie badaniami

20 lat
ePanel.pl

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Bądź na bieżąco!